1- Alexanderplatz

Roma’nın en eski caz mekanlarından biri olan Alexanderplatz, yerel müzisyenler kadar uluslararası isimleri de ağırlamaya çalıştığından çok gözdedir. Sunulan yiyecekler çok kalitelidir. Rezervasyon yaptırmanız tavsiye edilir.

2- Le Coppelle

Şık giysili kalabalıkları kendine çeken mekan uzun bir zamandır varlığını sürdürüyor. Ayrıca, incelikli şarap listesiyle öne çıkan rahat bir kokteyl barı da var. Piazza’ya çıkarılmış alçak masalar da keyif çatmaya müsaittir.

3- Jonathan’s Angels

Göz alıcı dekorasyonuyla mutlaka görülmesi gereken bu mekan, Jonathan’ın eseridir. Barok öncülerinden esinlenerek, mekanın neredeyse her milimi göz kamaştırıcı renklerle bezenmiştir. Piyano bar ve yer gösterileri dikkate değer.

4- Big Mama

Trastevere’nin tarihi caz, blues, rhythm & blues ve dünya müziği klasiği, her akşam farklı gösteriler sunar. Aylık ya da yıllık üyelik yaptırmak mümkündür, ancak ne yazık ki cuma ve cumartesi akşam konserleri sadece yıllık üyelere açıktır.

5- Fiddler’s Elbow

Roma’daki en eski İralanda publarından biri olan mekan, hala hemen yerel konuklarının hem de yabancıların ilgisini çekmektedir. İtalyalar İrlanda’ya özgü her şeye büyük bir hayranlıkla yaklaştıklarından hep gözdedir ve doğaçlama müzikle herkesin keyfi yerine gelir.

6- Trinity-College

Bu pub, sizi İrlandaya götürecek bir zaman kapsülünden farksızdır. Sıcak ve samimi iki katlı mekan, kimi zaman kalabalık ve gürültülü olabilmektedir. Ancak her zaman neşeli olacağından kuşkunuz olmasın. Basit ve her şeyin sunulmaya çalışıldığı mönüsünde sabah 01.00’e kadar sipariş verebilirsiniz, Pazar günleride kahvaltı verilmektedir.

7- La Vineria

Tarihi şarap barı, yerel müdavimlerinin ve sem sakinlerinin gözdeleri arasındadır. Kış aylarında son derece sıcak ve sevimli, yaz aylarında ise Compo de’Fiori’ye taşmayı bir borç biliyor. Şarap ve bira fiyatları makul düzeydedir. Özellikle bar tezgahında duruyorsanız, hafif atıştırmalık bir şeyler sunulur.

8- Bar della Pace

Özellikle etrafı seyretmek ve özel tasarım markalarından derlenmiş giysilerini ve aksesuarlarını etrafa göstermek isteyen moda düşkünlerinin tercihi, yaz aylarında açık hava masalarından birine kurulmaktır. Kışın daha samimi ve tasasız semt sakinlerinin gözdesidir. Piazza Navona çevresindeki pek çok yer gibi biraz pahalı sınıfına girer.

9- Rock Castle Cafe

Moda mekanlarından biridir; zindan temalı mağaramsı dekorasyonuyla daha çok yabancı öğrencilerin ilgisini çeker. Yahudi Mahallesi’nin göbeğinde, kaliteli rock müzik, ilgi çekici dekorasyon ve gecenin ilerleyen saatlerinde dans bir arada!

10- Les Affiches

Trastevere’nin pek beğenilen caz kulübü köprünün öte yakasına taşındı ve konuklarını yeni bir başlangıç yaptığı yeni mekanında ağırlamaya başladı. Burada ayrıca modern ve ferah bir ortamda sunulan canlı müziğin yanı sıra sanat sergileri de düzenlenir. Canlı caz etkinlikleri gibi güzel süprizlerle karşılaşabilirsiniz. Gün ışıyana kadar hizmet veren kulüp, hafta sonları mükemmel kahvaltılar servis ediyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here