L’eau Vive – *

16. yüzyıldan kalma fresklerin ortasında, dünyanın dört bir yanından gelme garson kızlar, yerel kıyaferleriyle, rafine fransız mutfağından ve kendi ülkelerinden güzel lezzetler sunarlar. Her biri crepes flambees’den önce Ave Maria’yı söyler. Kısmen Kitsch denebilir ama işletmenin bütün karı yardım kurumlarına verilir.

II Bacaro – **

Bu küçük osteria’ya gelmeden önce rezervasyon yaptırmanız gerekir. Restoranın iç mekanı çağdaş görünsede, sarmaşık kaplı duvara bakan dışarı atılmış masalar eski Roma günlerini yaşatır. Ülke çapından ilgi çekici geleneksel yemekler sunulur.

Osteria Dell’Ingegno – **

Kocaman et ve peynir tabakları sunan popüler şarap barı. Pantheon’a yakın olduğu kadar Trevi Çeşmesine ( Aşk çeşmesi ) de yakındır. Tam ikisinin arasında yer alıyor.

Trattoria Enoteca Corsi – *

Bu şarap dükkanı (sadece öğlen saatlerinde) makul fiyatlı geleneksel Roma mutfağı sunar. Tahtaya yazılan günlük menü, paylaşılan masalar ve güzel bir ortam sunar.

Maccheroni – **

Açık mutfağın etrafında düzenlenmiş havadar odalar ve pervaneler, ortama Fransız bistrosu havası verir. Menüsü tamamen Roma tarzıdır. Aslında Pantheon kadar, Piazza Navona’ya da yakındır.

Ristorante Boccondivino – *

Çağdaş sanat koleksiyonu ve dışarıdaki masalarıyla klasik ve şık bir yerdir. Maccheroni ve II Bacaro ile aynı bölgededir. restoranlar birbirine çok yakındır.

Ristorante Trattoria – ****

Sicilyaya özgü bir esin taşıyan lezzetler çok hafif ve herkesin hoşuna gidecek denli güzeldir.

Settimo all’Arancio – **

Her zaman kalabalıktır ve mükemmel klasik Roma mutfağı sunar.

Da Gino – *

Nonna’nın yemeklerini yerken bir yandan da göz yanıltıcı tonozlara bakabilirsiniz.

II Delfino – *

Mükemmel fiyatlara sunulan self servis Roma yemekleri denemeye değer. Çalışanlar canayakın ve yardımseverdir.

Restoran ve pizzacıların yanlarında bulunan ” * ” fiyatlandırma kategorisi sunmaktadır. Yıldızın çokluğu restoran veya pizzacının fiyatlarının yüksek olduğunu göstermektedir.

Pantheon bölgesinde kafeler, restoranlar, barlar, dondurmacılar… Bunların tümü sürekli kalabalık olur. Pantheon kapalı olduğu günlerde bile bu mekanlar genelde kalabalıktır.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here