Kapuçin Mahzen Mezarları

kapucin-mahzen-mezarlari

Eğer hayaletli yerlerden hoşlanıyorsanız, bu mahzen mezarlar tam size göre. İç mekanda, bir araya getirilmiş binlerce insan kemiğiyle yapılmış tuhaf tasarımlar dikkat çeker. Bazı kemikler dikenli taç, kutsal yürek ve çarmıh gibi simgeler oluşturur. Bütün olarak korunmuş iskeletler de vardır.

Kapuçin Mahzen Mezarları Nerede ? Nasıl Gidilir ?

Museo della Casina delle Civette

Museo-della-Casina-delle-Civette

Villa Torlonia’da restore edilmiş yapılardan biri olan bu Art Nouveau evde, başbakan olduğu dönemde Mussolini yaşamıştır. Evin seramik ve vitray süslemelerinde baykuş figürleri kullanılmıştır. Evin adı da buradan gelir, Baykuşlu küçük ev. Evin çevresi bugün halka açık bir bahçedir.

Museo della Casina delle Civette Nerede ? Nasıl Gidilir ?

Museo Nazionale delle Paste Alimentari (Makarna Müzesi)

Ulusal Makarna Müzesi, 12. yüzyılda İtalya’da keşfedilen makarnanın tarihine adanmıştır. Burada pasta’nın durum buğdayından nasıl üretildiğini, pastasciutta (kuru makarna) yapımını ve al dente (dişe gelir) kıcamda pişirildiğinde nasıl kolayca hazmedildiğini anlatan sergiler vardır.

Museo Nazionale delle Paste Alimentari Nerede? Nasıl gidilir?

  • 5 Ocak ve 25 Ocak tarihleri arasında kapalıdır. Bunun dışında her gün açıktır.
  • Tekerlikli sandelye erişimi vardır.
  • Websitesi: http://museodellapasta.it/wp/
  • Gitmeden önce mutlaka telefon edin.

Museo delle Anime del Purgatorio

Gotik Sacro Cuore del Suffragio kilisesi, gerçekten tüyler ürpertici bir sergiye sahiptir. Müzedeki bir camekanda yer alan, Cennet’e gitmeden önce Araf’ta kalan ruhların ziyaretlerinin fiziksel kanıtları ilgi çekicidir (çoğunlukla yanmış el izleri).

Museo delle Anime del Purgatorio Nerede? Nasıl Gidilir?

Caius Cestius Piramidi

Caius Cestius Piramidi
Caius Cestius Piramidi

Bir zamanlar Mısır kültürüne duyulan ilgi, Antik Romalılar’ın mezarlarını piramit biçimde yaptırmalarından da kolayca anlaşılabilir. Ancak günümüze bir tek bu örnek gelebilmiştir. Piramit bugün kent duvarlarına dahil olmuştur.

Caius Cestius Piramidi nerede? Nasıl Gidilir?

Largo Argentina’da Kedi Mabedi

Dr. Silvia Viviani, bu sevimli mezar işletmesinin başındadır, ama işlerin yürümesini sağlayan şey daha çok kediseverlerin ilgisi olmuştur. Turistler kliniği gezebilir, dilerlerse kedilerden birini evlat edinebilirler. Hayvanların uyutulması genel olarak benimsenmeyen bir yaklaşımdır.

Largo Argentina’da Kedi Mabedi Nerede? Nasıl Gidilir?

Palazzo Zuccari

Palazzo Zuccari'nin kapısı
Palazzo Zuccari’nin kapısı

16. yüzyıldan kalma palazzo’nun, kocaman bir gulyabaninin açılmış ağzı biçiminde tasarlanmış kapı ve pencereleri dikkate değer. Bu Maniyerist masal ülkesi, ressam Taddeo ve Federico Zuccari’nin işliğidir.

Palazzo Zuccari Nerede? Nasıl Gidilir ?

Museo Barracco

Bu güzel koleksiyonda antik heykel sanatının ilgi çekici tarihini yakından görebilirsiniz. Asur ve Mısır işlerinin yanı sıra, Etrüsk, Roma ve erken Hristiyan sanatından güzel örnekler de burada görülebilir. Orijinal Yunan heykel koleksiyonu, Vatikan’dakilerden sonra ikinci sıradadır.

Museo Barracco Nerede? Nasıl gidilir ?

Museo della Civilta Romana

Museo della Civilta Romana
Museo della Civilta Romana

Karnak Tapınağı’nın bu Faşist Art Deco versiyonu büyüleyici bir müze haline getirilmiştir. Roma’nın 4. yüzyılda nasıl göründüğüne dair fikir veren 1:250 ölçeğindeki ayrıntılı maket, serginin en ilgi çekici parçasıdır. Diğer dikkate değer eserler arasında antik mobilya ve müzik aleti modelleri de sayılabilir.

Museo della Civilta Romana Nerede? Nasıl Gidilir?

Museo delle Mura

Porta San Sebastiano, Aurelianus Duvarı’nın bugüne kadar gelebilmiş en etkileyici kapısıdır. Bugün burada bulunan müzede, duvarın tarihini belgeleyen baskılar ve modeller sergilenir. Via Appia boyunca güzel manzaralar sunan restore edilmiş siper duvarına çıkabilirsiniz.

Museo delle Mura Nerede? Nasıl Gidilir?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here